Karşıyaka tramvay çalışmaları nedeniyle bir grup ağaç taşınacak :İzmir Büyükşehir Belediyesinin, Karşıyaka tramvay çalışmaları nedeniyle tescilli palmiyeler dışındaki bir grup ağacı taşıma kararı aldığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Karşıyaka ve Konak’ta karşılıklı olarak çalışmaları süren tramvay güzergahında kalan ağaçlar yeni yaşam alanına taşınacak.

Buna göre mevcut hat üzerinde Karşıyaka sahil kara tarafındaki 19 turunç, 10 zakkum, 1 Kıbrıs akasyası, 2 mimoza ile deniz tarafında Karşıyaka İskele’ye kadar olan bölümde bulunan 4 okalüptüs, 10 selvi, 1 hurma, 1 alev ağacı, 2 akasya, 24 karabiber ve 12 mimoza ağacı, önümüzdeki günlerde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı fidanlığına taşınacak.

Taşınan ağaçların bulunduğu bölümler ve çevresinin yeşil dokusu, İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi kapsamında yapılacak yeni tasarım, peyzaj düzenlemeleri ve nitelikli uygun ağaçlarla daha da zenginleştirilecek.

Açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı-Alaybey arasındaki sahil şeridini yenileme çalışmalarının ise sürdüğü kaydedildi.

karsiyaka-tramvay-calismalari-nedeniyle-bir-grup-agac-tasinacak

Reklamlar