TÜDEMSAŞ ve İş Ortakları Sayesinde Sivas Demiryolu Kenti Olacak : Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun, Genç Müsiad Başkanı Yusuf Oflaz ile dernek üyeleri TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti. Başkan Mustafa Coşkun, ”TÜDEMSAŞ’ın bir dönem kapanması gündemde iken bugün dünya standartlarında üretim yapıyor olması ve fabrikanın modernize edilerek yenilenmesi bizi çok mutlu etti. Sivas önümüzdeki dönem tam bir Demiryolu kenti olacaktır.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ve Genç Müsiad Sivas Şube Başkanı Yusuf Oflaz ile dernek üyeleri TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’ı ziyaret etti.
TÜDEMSAŞ Bekir Torun Toplantı Salonunda ÜPK Daire Başkanı Mustafa Yurtseven tarafından ziyaretçilere, Avrupa’da ve Dünyada Demiryollarının gelişim ve değişiminde TÜDEMSAŞ’ın yeri ve TÜDEMSAŞ’ın 2023 Vizyonu hakkında sunum yapıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri daha sonra toplu şekilde; Vagon Üretim ve Onarım fabrikaları başta olmak üzere, yeniden modernize edilen fabrika sahaları, üretim hatları, kalite kontrol laboratuvarı, Kaynak Eğitim ve Teknolojileri Merkezi ve malzeme stok sahaları ile Ar-Ge birimini gezdiler.
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan yaptıkları çalışmalarda önce ihtiyaç tespiti yaptıklarını, planlama, dizayn, projelendirme, üretim, test, onay, satış sonrası hizmetler ve bakım gibi iş süreçleri ve bunların nasıl yönetildiği hakkında MÜSİAD üyelerine gezi sırasında bilgiler sundu.

Yıldıray Koçarslan Sivas’ı yük vagon merkezi yapma hedeflerinde emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, ”Kamu – Özel Sektör işbirliğini kullanarak Burada bir sektör oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız; burada ‘her şeyi biz yapalım’ değil, iş ortaklarımızla birlikte, hep beraber vagon onarım ve üretim sayımızı artıralım ki, burada Türkiye’nin yük vagon merkezini oluşturalım” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, ”Bir dönem kapanmakta olan ya da kapatılması gündeme gelen TÜDEMSAŞ’ın çok farklı değişimini ve gelişimini gördük. MUSİAD olarak TÜDEMSAŞ’ın, Sivas’ın gelişmesi, kalkınması, büyümesi ve özelikle Sivas’ın sanayi kuruluşu haline gelmesi için önemi konusunda üyelerimizle her zaman fikir birliği içerisinde olduk. Sivas’la ilgili yaptığımız her toplantıda TÜDEMSAŞ gündemimizde yer aldı. Bir dönem kapatılacağı düşünülen TÜDEMSAŞ’ın halktan gelebilecek tepkileri engellemek amacıyla zararına katlanılan bir tesis olduğunu biliyoruz. Ancak bugün görüyoruz ki TÜDEMSAŞ’ın tekrar dünya standartlarında üretim yapması, fabrika bünyesindeki üretim sahalarının baştan aşağı yeniden modernize edilmesi bizi gerçekten çok mutlu etti. Bu tablo ile gurur duyduk.

TÜDEMSAŞ’la birlikte aynı iş kolunda çalışan iş adamlarımız, Sanayi kuruluşlarımız bundan 10 yıl sonra Sivas’ı Demiryolu Sanayi Şehri haline getirecek. Sivas’ta İkinci organize sanayii bölgesinin biran evvel yapılması ve buraya gelecek olan yatırımcılarla birlikte Sivas tam bir Demiryolu kenti haline gelecek. Bununda sürekli takipçisi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bu konuyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanlarımıza raporlarımızı sunduk. Bu manada işçisinden, memuruna, TÜDEMSAŞ’ta bu güzel görüntünün oluşmasındaki gayretlerinden dolayı Genel Müdürümüze yapmış oldukları önemli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Genç MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Yusuf Oflaz, “TÜDEMSAŞ’ı kapsamlı bir şekilde arkadaşlarımızla ilk defa gezdik. TÜDEMSAŞ’tan alacağımız çok fazla tecrübe olduğunu düşünüyorum. TÜDEMSAŞ‘ın kısa bir süre içinde geçmişten bugüne gösterdiği gelişimi, Avrupa standartlarında bir fabrika konumuna nasıl geldiğini öğrenebilmek için Genel Müdürümüzden destek istedik. Sağ olsun, o da bu konuda bizleri kırmadı. Bize destek verdi. İnşallah, önümüzdeki dönemde TÜDEMSAŞ ile iş yapabilme imkanı buluruz. TÜDEMSAŞ, Sivas’ın ve Sivaslının en önemli değerlerinden biri olmuştur. Zaman zaman çok değişik söylemler duysak da, biz bu söylemleri kurumun gerçek temsilcilerinden dinleyerek onlara destek olmaya çalışıyoruz. Ziyaretimizin ana sebeplerinden biri budur. Bundan sonraki süreçte yapacağınız yatırımlar için görüşmek ve TÜDEMSAŞ’la birlikte çalışmak isteriz. Bu anlamda yüksek teknoloji ve ağır sanayi üzerine sizi de o çalıştayımıza davet ediyoruz.” dedi.

tudemsas-isortaklari-sayesinde-sivas-demiryolu-kenti-olacak

Reklamlar