Antalya’da Meydan-EXPO raylı sistem hattında son test sürüşü Başkan Türel’den :Antalya’da yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte açılışını törenle yapacağı EXPO 2016 Antalya ile birlikte toplu açılışta hizmete sunulacak raylı sistem hattının son test sürüşünü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptı.

Antalya’da yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte açılışını törenle yapacağı EXPO 2016 Antalya ile birlikte toplu açılışta hizmete sunulacak raylı sistem hattının son test sürüşünü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptı.
antalya-rayli-expo-menderes-turel
Başkan Menderes Türel, yeni tamamlanan Meydan-Expo raylı sistem hattındaki tramvayı kullandı. Ekibiyle birlikte tramvaya binen Başkan Türel, yolda karşılaştığı vatandaşlara da el salladı. Başkan Türel, raylı sistem test sürüşünde çektirdiği fotoğrafları da “DÜNYA REKORU! 5 ayda 19 km’lik hattı hizmete soktuk. İlk deneme sürüşü benden…” notuyla sosyal medyadan paylaştı. Başkan Türel, fotoğrafların yanı sıra görüntü de paylaştı.
antalya-rayli-expo-menderes-turel
TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ SAAT 14.30’DA KEPEZ’DE
6 ay boyunca açık kalacak ‘Çocuk ve Çiçek’ temalı EXPO 2016 Antalya’nın açılışı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı törenle gerçekleştirilecek. Bu açılışın yanı sıra raylı sistem hattı, yol gibi 41 projenin olduğu toplu açılış töreni yarın (22 Nisan Cuma) saat 14.30’da Kepez Arena yanında yapılacak.
antalyada_meydan_expo_rayli_hattinda_son_test_surusu_baskan_turelden