Otogar-Sekapark hattında günde 50 metre ray, 100 metre altyapı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Otogar-Sekapark arası tramvay hattı için ray döşeme ve altyapı düzenleme çalışmaları yoğun biçimde sürüyor. Günde 50 metre ray döşeniyor, 100 metre de altyapı çalışması yürütülüyor.

YAHYA KAPTAN 15 HAZİRAN
Çalışmanın en yoğun biçimde sürdüğü Yahya Kaptan bölgesinde, ray döşeme işinin 15 Haziran tarihine kadar tamamlanacağı duyuruldu. Gidiş-geliş olmak üzere günde 50 metre ray döşeme işlemi yapılırken, alt yapısı biten bölgelere geçiş yapılacak. 10 gün sonra Rafet Karacan Bulvarı, 20 gün sonra da Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda ray döşeme işlemi başlatılacak.

ALT YAPIDA GELECEĞE YATIRIM
Tramvay hattı çalışması sebebiyle, güzergah boyundaki altyapılar da yer değiştiriyor. M.Alipaşa-Kandıra kavşağı arasındaki bölgede 4 ekip, günde 100 metre altyapı yenilemesi yapıyor. İSU, Sedaş, Telekom ve İzgaz koordineli olarak çalışma yürütürken, kentin 30-50 yıl sonrası düşünülerek altyapı yatırımı yapılıyor. Bu arada, tramvay hattının Sekapark sonuna kadar 2 kilometre daha uzatılması için de çalışma başlatıldı.

otogar-sekapark-tramvay-hattinda-gunde-50-metre-ray-100-metre-altyapi

Reklamlar