Adana hızlı tren hatlarının merkezi olacak : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenecek, Samsun Makina Sanayi A.Ş Adana Fabrikası ile yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından notlar;

Buradan önce termik santral açılışındaydık. Sabancı Grubu’na hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’ye bakınca sadece hendekleri görenler bunlara sesleniyorum, hendekleri kazdıranlara bakın diyorum.

Adanalı kardeşlerime destekleri için şükranlarımı sunuyorum. Bize eğilmek yakışmaz, biz sadece Rabbimiz’in huzurunda rükûda eğiliriz.

Projeler hayata geçiriyoruz. Hizmet veriyoruz. Adana’yı sanayinin, ulaşımın merkezi yaptığımız gibi dayanışmanın da sembolü haline geçirmek için vargücümüzle çalıştık.

Adana’yı hızlı tren hatlarının merkezi haline getiriyoruz. Konya’dan Karaman’dan geçip Adana’ya buradan Gaziantep’e kadar devam edecek.

Bu projenin çalışmaları etap etap sürüyor. Şimdi yoğunluğunu karşılayamayan Mersin Adana yolunu yeniden projelendirdik. 2018’de açılacak. Güney yol projesi de inşallah 2020’ye kadar tamamlanacak.

Ulaştırma Bakanlığımız Çukurova Havalimanı çalışmasını devraldı. En kısa zamanda tamamlanacak. Şimdi 33 bin kişilik dev bir stadyum inşa ediyoruz.

İnşaatta yarıya gelindi. Sembol eserlerden biri olacak. Adanaspor Süper Lig’e çıkıyor. Tabii bu Adana’ya yakışır. Uzun yıllar beklendi ama şimdi gerçekleşiyor.

İki ‘Şehir Hastaneleri’ Başbakanlığımın ilk dönemlerinden beri attığım adımlardan biri. Bin 550 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. Tüm Ortadoğu bölgesinin olacak. Önümüzdeki yıl hizmete alıyoruz. Hastaneye giriyorsun tepeden tırnağa her şey orada halloluyor.

Ey Adana, yaptıklarımızı ifade etmeyi bir kenarı bıraktık. Yapılanları ve yapılacak olanları anlatıyoruz. 13 yılda yapılanları anlatsak sabah ederiz.

Neşat Ertaş şöyle derdi; ‘Aşk ile çalışan yorulmaz’ Aşk ile çalışan yorulur mu, dertli olan yorulur mu? Biz de milletimize aşkla, şevkle hizmet ettiğimiz için yorulmadık.

Adana beylerin, beyliklerin şehridir. Sizin Allah’ınıza kurban! Dünya gözü de gönül gözü de açıktır.

cumhurbaskani-erdogan-hizli-trenlerin-merkezi-adana-olacak

Reklamlar