Bekiroğlu’ndan Hızlı ve Yük Treni İçin Teşekkür :AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu Hızlı ve Yük Treni İçin Teşekkür Etti.

Bekiroğlu, “Son günlerde kamuoyuna malum olduğu üzere; şehrimizin geleceği açısından büyük öneme sahip olan Tren Yolu projesinde çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. 1925 yılında vaat edilen, oldu mu, olacak mı? Geldi mi, gelecek mi? Yoksa hayal mi? Diye düşünülen demiryolu projesi 2012 yılından itibaren takibimizle netleşmiş durumda. Tren yolunun ilimizi ilgilendiren 95 KM’ lik İlk kısım olan Delice – Çorum Demiryolu Etüt Proje, Mühendislik ve Danışmalık Hizmet işi 4.015.540 TL bedel ile 18 Nisan 2016 tarihi itibariyle sözleşmeye bağlanmıştır Bir kez daha şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun.

İlimizin sanayi, ticaret ve turizmine çok büyük katkı sağlayacağına inandığımız tren yolu; ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra nakliye bedeli yüksek olan üretimimizin maliyetlerini azaltacak, hammadde kaynaklarına yakınlaştıracak ve yeni yatırımları da tetikleyecektir. İş adamlarımızın girişimci ruhu ve devletimizin bu gibi yatırımları ile geleceğin büyük Çorum’unun inşasının daha hızlı olacağını düşünüyoruz.

Şehrimizin tren yolu mücadelesinde emeği geçen Hükümetimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve katkı sunan herkese teşekkür ederiz” dedi.

bekiroglundan-hizli-yuk-treni-icin-tesekkur

Reklamlar