İzmir-Bandırma seferini yapan tren yolda kaldı :İzmir Bandırma seferini yapan hızlandırılmış 17 Eylül Ekspresi saat 18.00 de hareket ettiği Balıkesir´den 15 km sonra arıza yaptı.

Bandırma´ya gelecek olan yolcular önce bu arızanın çabuk onarılacağı düşüncesi ile kompartımanlarda bekletildiler.
Saatler geçmesine rağmen arızanın giderilemeyeceği anlaşılması üzerine yolcuların tahliyesi anonsu geçti.

Dağ ve taşlık bir bölgede ve oldukça yüksek olan trenden inmekte bin bir güçlük çeken yolcular Kepsut karayoluna çıkabilmek için büyük çaba sarf ettiler.

Yaşlı ve çocuklar büyük zahmet çekerken, özellikle ayaklarında arazi şartlarına uygun ayakkabısı olmayan bayanlar büyük müşkülat çekti.

Yolcular yaklaşık 2 saat bekledikten sonra kokular gelen trenden tahliye edilmeleri ardından çıktıkları Kepsut yolunda kendilerini almak için bindikleri Uludağ otobüsü bir süre gittikten sonra arıza yaptı.

“Konforlu ve Güvenli yolculuk yapmak isteyen yolcular, B planı olmayan TCDD´nin kara mizah ulaşımı sonucu 45 dakika da Otobüs tamiri için bekleyince yetişmek istedikleri tüm programlar sekteye uğradı.

Deniz otobüsü aktarması ile İstanbul´a gitmek isteyenler, Bandırma ve çevre ilçelerde saatli programı olanlar kendisi çağ atlayıp, yolcularını trenden atlayan TCDD ye isyan etti.

izmir-bandirma-seferini-yapan-tren-yolda-kaldi