TCDD Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Projesi ihalesi için KİK ‘e itirazda bulunuldu

TC. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlügü tarafından 29 Aralık 2014 günü teklifleri toplanan, 2014/120016 KİK numaralı Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri Yapımı ihalesi için Transsignalstroy A.Ş – Kolin İnşaat ortak girişimi ihalenin sonucu için 13 Nisan 2016 günü KİK’e itirazda bulundu. Bu aşamada KİK kararı beklenecek.

Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 94.594.400 Euro olan söz konusu ihaleyi yapılan düzeltici işlem çalışmalarından sonra 68.410.556 Euro teklifi ile Yapı Merkezi – Elsitel Elektromekanik ortak girişimi kazanmıştı.

İhaleyi daha önce de 55.490.984 Euro teklifi ile Savronik Elektronik – Savronik Sistemleri Taahhüt A.Ş. firması kazanmıştı. İhalenin sonucu için Transsignalstroy A.Ş – Kolin İnşaat ortak girişimi yine KİK’e itirazda bulunmuştu ve KİK ortak girişimin itirazını reddetmişti. Bu aşamada ortak girişim Mahkeme’ye başvurmuş ve KİK’in almış olduğu karar Mahkeme tarafından iptal edilmişti. KİK de söz konusu ihale ile ilgili düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

konya-karaman-ulukisla-2-hat-kesimi-sinyalizasyon-telekomunikasyon-projesi-ihalesi-icin-kik-e-itirazda-bulunuldu

Reklamlar