Sanki tren raylarını kendileri döşediler :Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, “Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattının Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi Zonguldak-Karabük Kısmı”nın açılışı için Zonguldak’a gelmesini değerlendirdi.

Tren yolu açılışını çok abarttıklarını belirten İl Başkanı Ayan, “Sanki tren raylarını kendileri döşemiş gibi, eskiden böyle bir şey yokmuş gibi bir havaya soktular. Zonguldak’ta daha kararlı, daha ciddi şeylerin yapılmasını bekliyorum” dedi.

Bakan Binali Yıldırım’ın Filyos ile ilgili, “Filyos Liman Projesi’nde nihayet o mutlu sona geldik. Limanın inşasına başlıyoruz, istihdam artacak” açıklamalarına ise, “Biz bunları çok dinledik. Filyos Projesi bu kadar zor bir proje mi? Tamamen siyasi gündem oluşturmak istiyorlar” diye yanıt verdi.

“SANKİ TREN RAYLARINI KENDİLERİ DÖŞEMİŞ GİBİYDİLER”

Ayan, açılış programı ile ilgili şunları söyledi:

“Ulaştırma Bakanının Zonguldak’a gelmesi bir türlü bitmeyen yolları, tünelleri, viyadükleri görmesi bakımından güzel oldu. En azından işlerin aksadığını kendilerine bilgi vermişlerdir. ‘Biz dağları deldik’ diye bir ifade kullanmış, o söylemi Zonguldak’a geldiği zaman çürümüştür. Bizi Devlet Demiryolları yetkilileri aradılar, teşekkür ederiz. Ancak AKP İl Başkanlığı’ndan bir davet gelmedi. Bu işleri bu kadar büyütmeye gerek yok, Ankara-Zonguldak, Zonguldak-Karabük arası yıllardır vardı. Bunların iktidarda olmadığı zaman mavi tren diye bir tren vardı. Onların da lokantası ve televizyonu vardı. Türkiye’nin her yerinde hızlı tren seferleri başlarken burada hızlandırılmış tren seferi başladı. Bunların Zonguldak’la dalga geçer gibi bir hareketleri var. bu insanlar buraya çelik çomak oynamaya geliyorlar. Karabük- Zonguldak arası trenlerin faaliyete geçmesi önemli olmuştur, ama bu yeni bir şey değil ki, sanki tren raylarını kendileri döşemiş gibi, eskiden böyle bir şey yokmuş gibi bir havaya soktular. Zonguldak’ta daha kararlı daha ciddi şeylerin yapılmasını bekliyorum.”

“ZONGULDAK’A GELDİ, ‘BİR ŞEYLER SÖYLEDİ DESİNLER’ DİYE KONUŞUYORLAR”

Ayan, Bakan Yıldırım’ın Filyos Liman Projesi ile ilgili açıklamasını eleştirerek, “14 yıldır Filyos Projesi’yle ilgili neden bir gelişme sağlanamadı. Siyasi büyükler bir ile gittikleri zaman o ille ilgili notlar alırlar. ‘Vatandaştan bir soru gelmesin, bir spekülasyon çıkmasın’ diye böyle yapıyorlar. Sanki bir gelişme olacakmış gibi vaat veriyorlar. Biz bunları çok dinledik. Filyos Projesi bu kadar zor bir proje mi? Tamamen siyasi gündem oluşturmak istiyorlar. Zonguldak’a geldi, bir şeyler söyledi desinler diye, biz bu bakanları çok gördük. Yılbaşında Çalışma Bakanıyla Enerji Bakanı da çok şeyler söylemişti, ne oldu sonuç, sıfır. Artık onların Zonguldak’a gelmesini çok da önemsemiyorum. Aynı masallar çok dinleniyor” dedi.

sanki-tren-raylari-kendileri-dosediler

Reklamlar