1 Mayıs’da vapur metro ve metrobüs seferleri iptal mi : 1 Mayıs yaklaşırken herkesin en çok merak ettiği konular İstanbul’da trafiğe kapatılacak yollar ve 1 Mayıs kutlamalarının nerede yapılacağı.

1 Mayıs taksimde kutlanacak mı? 1 Mayıs İstanbul’da nerede kutlanacak? Metro, Metrobüs, Vapur seferleri iptal mi? 1 Mayıs’da trafiğe kapatılacak yollar? Vatandaşın merak ettiği konular arasında. İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı basın toplantısında 1 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak kutlamalarla ilgili aldıkları önlemlerden bahsetti. Vali Vasip Şahin 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili istanbul Bakırköy halk pazarında düzenlenecek 1 Mayıs kutlamalarının bir şenlik havasında geçmesini, bunun işçi ve emekçilerin dayanışma günü olduğunu belirterek “biz her ihtimale karşı bütün tedbirleri alacağı” dedi. Sözlerine devam eden Şahin “Burada hem 1 Mayıs kutlamalarına katılanların hem de vatandaşların can ve mal güvenliği en büyük önceliğimizdir, bunun için elimizden gelen tüm tedbirleri alacağız. Kutlama alanının çevresi ve giriş çıkış güzergahları da tedbir alacağımız yerlerdir” dedi.

Ulaşım ile ilgili ise Vali Şahin “Vatandaşlarımızın miting güzergahına ulaşabilmeleri ulaşım birimleri ile gerekli koordinasyon sağlanmıştır. Herkesin buralara rahat ulaşabilmeleri için elimizden geleni yapacağız” şeklinde ifade etti.
1 MAYIS VAPUR METROBÜS, METRO SEFERLERİ?

Sorulan bir soru üzerine Vali Şahin 1 Mayıs’da vapur metro ve metrobüs seferlerinin iptal edilip edilmeyeceği hususunda şu anda bir açıklama yapamayacağını, yarın konuyla ilgili bilgilendirme yapacağını söyledi. “Ancak vatandaşlarımızı da madur etmemek için elimizden geleni yapacağız” diyen şahin İstanbul’da bazı yolların trafiğe kapatılacağını bunu İstanbul’luların anlayışla karşılaması gerektiğini sözlerine ekledi.
1 MAYIS TAKSİM’E İZİN VAR MI?

Sendika temsilcilerinin Taksim Meydanı’na karanfil bırakmasına izin verileceğini ancak marjinal grupların gösteri yapmasına müsaade edilmeyeceğini aktaran Şahin, İstanbul’da daha önce miting yapmak için iki alan varken bunun sekize çıkartıldığını söyledi. Şahin, herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizerek kuralların insanların huzur ve güvenliği için olduğunu kaydetti.

1-mayisda-vapur-metro-metrobus-seferleri-iptal-mi

Reklamlar