Balçovalılar, İnciraltı ve İzkaray’da birleşti :Üç siyasi ilçe başkanlarının kadın olduğu Türkiye’nin tek ilçesi Balçova da, İNCİRALTI 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, AK PARTİ, CHP ve MHP İlçe Başkanları, ve Sivil toplum örgütleri ile birlikte ortak bir çalışmaya imza attı.

2.Nesil Toprak Sahipleri Platformu, 2 kez EXPO’ya aday olan ve tüm dünyanın tanıyıp hayran kaldığı İnciraltı’nın ekonomiye kazandırılması ve Körfez Geçiş Projesi’nde kararlı. Projenin bir an önce hayata geçirilip İzmir ve ülke ekonomisine kazandırılarak İzmir’e yeni bir sembol olmasını isteyen 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, AK Parti, CHP, MHP Balçova İlçe Başkanlıkları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ortak bir çalışmaya imza attı. 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, AK Parti, CHP, MHP ve sivil toplum örgütleri “Körfez Geçiş Projesini Balçovamız’a istiyoruz” dediler. Projenin sözcülüğünü üstlenerek, İnciraltı’nın kalan son toprak sahipleri olduklarını belirten 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, “Bizler, 40 yıldır neticelenemeyen, planlama sürecinde yaşlanan 1. neslimizin ardından 2. nesil olarak, planlama süreçlerini takip etmekteyiz. Bunca yıldır planlama sürecini bizler hep dışarıdan, sanki bir futbol maçı izler gibi takip ettik. Bu süreçte hiçbir kent yöneticisine veya hükümetlere isyan etmedik, güvenimizi yitirmedik. Balçova’da yaşayan bizler, yıllar öncesinde Çeşme Otobanı’nın yapılması ile haritada bölünmüş gibi dursakta, hep bir olduk… İzmir’i mutlu olduğunda veya mutsuz olduğunda hep İnciraltımız da misafir ettik. Bu zamana kadar topraklarımıza gecekondu yapmadık-yaptırmadık. Narenciye bahçelerimizi korumaya çalıştık. Ancak artık İnciraltı’nda tarım yapılamaz durumdadır. Bu güne kadar İnciraltı toprak sahipleri olarak biz, 40 yıldır sabredip bekledik ve şimdi artık İzmir”i ve ülkesini seven herkesi yanımızda olmaya davet ediyoruz” dedi.

İZKARAY DEĞER KATACAK

“Burada yaşayan veya ata toprağı olanlar olarak planlamalar konusunda hızlı itirazsız bir yaklaşım bekliyoruz. İzkaray Projesi, Balçovamız’a ve İzmirimiz’e değer katacak bir projedir. Ayrıca İzmir’in geleceğine büyük fayda sağlayacak olan körfez geçiş projesi; ekonomimize katkı sağlayacak olmasının yanısıra ,saat kulesi haricinde ; İzmir’in başka bir güzel sembolü olarak karşımıza çıkacak.İzmir trafiğine de büyük katkısı olacaktır. Burada büyük bir birlik oluşmuştur. Birçok farklı kültürden insanların göç ederek bir araya geldiği, birlik ve beraberlik içinde yaşadığı Balçovamız bugüne kadar hep örnek bir ilçe olmuştur. Bugün de Türkiye’ye örnek olacak birlikteliğe imza atmaktadır. Türkiye de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanlarının hepsinin bayan olduğu tek yer Balçovamız’dır. Bu değerli kişiler temsil ettiği siyasi partiler ile aynı zamanda tüm Türkiye’yi de temsil etmektedirler. Bugün burada bize destek veren AK Parti İlçe Başkanı Evrim Özen, CHP İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, MHP İlçe Başkanı Ülkü Doğan ve Balçova’nın değerli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri , bizler İnciraltı’ile birlikte , körfez geçiş projesini Balçovamız’a istiyoruz. Bu kararlılığımızı İzmir ve Türkiye’ye duyurmaktan büyük gurur duyuyoruz.

balcovalilar-inciralti-izkarayda-birlesti

Reklamlar