Ürdün Ulaştırma Bakanı TCDD’nin Konuğu Oldu : Ürdün Ulaştırma Bakanı Ayman Hatahet, Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi ile Beyaz Vagon’u gezdi.

Resmi ziyaret için ülkemizde bulunan Ürdün Ulaştırma Bakanı Ayman Hatahet, Ankara’daki Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi ile Atatürk’ün yurt gezilerinde kullandığı beyaz vagonu gezdi.

Genel Müdür Yardımcısı İsmail Murtazaoğlu’nun refakatinde gerçekleşen ziyarette, konuk Ulaştırma Bakanı Hatahet, Müze bulunan tarihi objeler hakkında bilgi aldı.

TÜRKLER, DEMİRYOLLARI İLE GURUR DUYMALIDIR

Yüksek Hızlı Trene de bindikten sonra Gar VIP Salonuna geçerek, burada kendisine yöneltilen soruları cevaplandıran Hatahet, Türkiye’yi ziyaret etmekten ve Demiryolları Müzesini gezmekten çok memnun kaldığını belirterek, Türk insanlarının Atatürk’le başlayan ve halen devam eden demiryolu yatırımlarından gurur duymaları gerektiğini vurguladı. Yüksek hızlı trenlerin çok beğendiğinin altını çizen Hatahet, kendi ülkelerinde de böylesi modern demiryolu ulaşım araçlarına sahip olmayı arzu ettiğini kaydetti.

Hicaz Demiryoluna da değinen Hatahet, Hicaz Demiryolunun Osmanlılar tarafından inşa edildiğini, ancak bu yolun yapımında en fazla Malezya olmak üzere dünya Müslümanlarının maddi katkı sağladığını aktardı.

T.C Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Ürdün ziyareti sırasında TİKA tarafından Ürdün’de bulunan Hicaz Demiryolu tesislerinin restore edilmesinin kararlaştırıldığına işaret eden Ürdün Ulaştırma Bakanı Ayman Hatahet, “Söz konusu restorasyon bittiğinde sizleri Ürdün’de görmekten dolayı mutluluk duyacağım.” diye konuştu.

urdun-ulastirma-bakani-tcddnin-konugu-oldu

Reklamlar