Tramvay, Armada Kent Sakinlerinin Uykusunu Kaçırdı :Tramvay hattı çalışmalarının otogar bölümü kısmında gece vakti beton dökme çalışmaları yapılması nedeniyle Armada Kent 1. Ve 5. Etap sakinleri gürültüden dolayı uyuyamadıkları için şikayetçi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından SEKA Park ve Otogar arasında yapmayı planladığı tramvay hattının inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Günde 50 metre rayın döşendiği çalışmalarda Otogar bölümünde yer alan Armada Kent Villaları sakinleri geceleri uyuyamamaktan şikayetçi durumda. Tramvay raylarının ilk olarak döşendiği Otogar karşısında ki yol üzerine bulunan Arma Kent Villaları sakinleri gece 00:30 saatlerinde beton dökme çalışmasında çok ses çıktığı ve çalışmaların gündüz yapılması gerektiğini belirterek adeta isyan etti.

OTOPARK KULLANILAMIYOR

Site sakinlerinin bir şikayeti ise Armada Kent 5.Etap sitesinin otoparkı yaklaşık 2 aydır kullanılmıyor. Bu konutlarda ikamet eden vatandaşlar araçlarını oturdukları yerden uzağa çekmek zorunda kalmalarının sıkıntı yaşattığını, bu sürecin geçici olduğu bildirilmesine rağmen sabah işine gitmek isteyenler araçlarına ulaşmakta oldukça zorluk çektiğinden dolayı mağduriyet yaşadıklarını belirttiler.

GÜNDE 50 METRE RAY

113 milyon 990 bin liraya mal olacak tramvay hattının yapım işini alan Gülermak firması Yahya Kaptan bölgesinde alt yapı çalışmalarını tamamen bitirdikten sonra ray döşeme işlemine geçti. 15 Haziran’da Yahya Kaptan bölgesini tamamen bitirecek olan şirket günde gidiş geliş olarak 50 metre ray döşemeye başladı. Önümüzdeki süreçte ray döşeme noktasında daha da hızlanılması bekleniyor.

GÜNDÜZ DÖKÜLÜRSE ÇALIŞMALAR YAVAŞLAR

Gece beton dökülmesinden rahatsız olunması karşısında yetkililerden alınan bilgiye göre ise, Gece saatlerinde beton dökme işleminin dışında hiç bir çalışma yapılmadığı, eğer gece yapılan beton dökme işlemi gündüz yapıldığı takdirde yola serilen betonun geç kurayacağı bunun çalışmaları iki kat daha yavaşlatacağı belirtildi. Sadece tramvay hattı değil bütün projelerde inşaat firmalarının işlerin yavaşlamaması ve serilen betonun çabuk kuruması için beton dökme işlemlerinin gece yapıldığı öğrenildi.

tramvay-armada-kent-sakinlerinin-uykusunu-kacirdi